Корисні сервіси та інструменти вчителя.


Корисні сервіси та інструменти вчителя
Для того, щоб ваша з учнями проектна діяльність була ефективнішою та цікавішою,
рекомендуємо використовувати корисні сервіси та інструменти, які ми згрупували у
тематичні блоки:
Планування, структурування інформації, презентації
1. Doodle http://www.doodle.com Інструмент для планування заходів та зустрічей
2. FreeMind http://sourceforge.net/projects/freemind .Безкоштовна програма для створення діаграм зв’язків (правильна назва поняття, відомого як «карти пам’яті» чи «mind maps»). Ця програма дозволяє візуалізувати великі обсяги інформації чи складні концепції – подавати їх уструктурованій формі для кращого сприйняття.
3.Prezi http://prezi.com Веб-сервіс для створення інтерактивних мультимедійних презентацій з нелінійною структурою. Сервіс дозволяє імпортувати відеоматеріали, графіки, фотографії та інші
засоби для візуалізації презентації. Інтерактивний формат створюється за допомогою технології масштабування(приближення та віддалення). Особливість Prezi полягає в тому, що на відміну від
«класичної» презентації, де міняються слайди, тут переходи між зображеннями відбуваються зі збільшенням окремих частин одного слайду.
4.Sitch https://evernote.com/intl/ru/skitch  Сервіс дозволяє «сфотографувати» екран, або загрузити фото і домалювати на зображенні важливі примітки. Ідеально підходить для створення інформативних презентацій/навчальних інструкцій/передачі великого об’єму даних – допомагає коротко пояснити складні речі (за допомогою зображень).
5. Todoist https://todoist.com Сервіс для ефективної організації часу. З його допомогою можна складати список завдань та дедлайнів, слідкувати за їхнім виконанням і бачити всю гарно зроблену роботу.
6. Cacoo https://cacoo.com/lang/en/ Інструмент для колективного створення діаграм онлайн. Він дозволяє учасникам команди одночасно заповнювати поля спільної діаграми. Тут діє спеціальний чат, в якому можна обговорювати роботу над схемами в реальному режимі.
7.Slideboom http://www.slideboom.com Сервіс для створення презентацій (особливість– в них можна вставити анімацію та гіперпосилання).
8. Calaméo - http://en.calameo.com Це сервіс для створення інтерактивних публікацій (у вигляді журналів, брошур,каталогів, презентацій, звітів тощо).Інтерактивний документ створено так, аби
зберегти відчуття паперового документу: є можливість перегортати сторінки, відмічати цікаві моменти тощо.
9. Zooburst http://www.zooburst.com Інструмент для створення 3D-книг звикористанням картинок, текстів та посилань.Особливість – має обмеження у кількостісторінок (10) та безкоштовно дозволяєстворити лише 10 книг. Підійде для роботи змолодшими школярами.
10. Dipity http://www.dipity.com Сервіс для презентації історій, фактів чи явищ, які потрібно подати у певному часовому проміжку. Це може бути чиясь біографія,історія виникнення явища/теорії/організації,зокрема, вашої школи/міста/країни, або безпосередньо вашої eTwinning-командитощо.
Робота з фото та відео, малювання
1.Flickr http://www.flickr.com Сервіс, призначений для зберігання та подальшого використання користувачами цифрових фотографій і відеороликів.
2.Picasa https://picasaweb.google.com Фотохостинг для зберігання та обмінуфотографіями.
3. Photocat http://web.photocat.com Сервіс, що пропонує стандартний набір основних функцій редагування фото з додаванням різних варіантів створення колажу.
4.Windows movie maker та Windows Live Movie Maker (вона ж Кіностудія Прості програми для створення/монтажу/редагування відеороликів чи фільмів. Windows movie maker можна знайти серед переліку базових програм комп’ютера (новіших версій Windows), або ж скачати безкоштовно. Кіностудія Windows–-Windows) вдосконалена версія Windows movie maker –входить в склад пакету основних компонентів Windows.Fast Stone Screen Capture Програма, яка дозволяє редагувати графічні файли, а також робити знімки з екрану чи навіть «знімати з екрану» невеликі шматки відео.
5. Video/Audio Converters Сервіси, які дозволяють конвертувати відео та аудіо файли з одних форматів на інші. Це може знадобитися під час створення фільмів (наприклад, конвертувати відео зняте на мобільний телефон у формат відео, який підходить для монтажу).
Приклад сайту безкоштовного відеоконвертера з додатковими сервісами для створення фільмів та колажів:
2.Tux Paint http://tuxpaint.org  Безкоштовна програма для розвитку творчого
потенціалу дітей віком від 3 до 12 років. Дитина отримує на екрані «чисте полотно» для малювання, яке оснащене більше сотнею візуальних ефектів та різних інструментів для малювання. Малюнок також можна доповнити звуковими ефектами.
3. findsounds.com http://www.findsounds.com Архів записів різних звукових ефектів. Тут можна знайти, прослухати та скачати різні звуки (від скрипу дверей до музичних інструментів) та використати для створення відеороликів чи презентацій.
4.Еmoji http://emoji.ink Сайт для створення малюнків. Користуватися дуже просто: обираєте смайл та «малюєте» ним; для зміни розміру є слайдер у правому кутку. Додавати смайли до картинки потрібно по черзі (натискаючи на будь-яку кнопку клавіатури – відкривається вікно з усіма зображеннями). Створені малюнки можна використовувати у презентаціях.
Інструмент дозволяє оформлювати тексти і цитати в красиві зображення. Допоможе у
створенні плакатів та презентацій.
6. PopkornMaker https://popcorn.webmaker.org  Сервіс дозволяє доповнити навчальне відео корисними додатковими матеріалами (картинками, фото, коментарями, посиланнями, картами з Google Maps  тощо). Можна також заздалегідь встановити автоматичну паузу або повтор у відео, - якщо це необхідно для кращої презентації.
7. Meograph http://www.meograph.com  Інструмент, що дозволить зробити гарну історію з ваших відео- та фотоматеріалів з проекту.
Цей інструмент дозволяє додати інтерактивні примітки до вашого відео на youtube. Він
допоможе розмістити на вже існуючому відео діалогові вікна, замітки, заголовки, пауза, кнопки переходу на корисні сторінки чи відео тощо.
Сайт, де можна «перетворити» себе на героя змультфільму.
10. Bomomo http://bomomo.com  Інструмент для креативного малювання .
Сервіс дозволяє створити 3D-аватар з завантаженого фото-портрету.
Сервіс для створення фотоколажів, додавання ефектів та рамок.
13.PhotoFunia http://photofunia.com Сайт для створення листівок, постерів;
оформлення фотографій за допомогою цікавих рамок-заготовок.
Сервіс для створення фотокниг.
15.Онлайн-комікси http://www.pixton.com/-http://www.dvolver.com/mov
Сайти для створення коміксів.
17.Animoto https://animoto.com Зручний сервіс для створення відеороликів з фотографій.
18. Kizoa http://www.kizoa.com На сайті можна створити інтерактивні фото колажі.
19. Glogster http://edu.glogster.com/?ref=com  Сервіс пропонує створити інтерактивні плакати
(з використанням фото, відео, зображень,текстів, звуків, посилань тощо).
20.Incredibox http://www.incredibox.com  Інструмент для творчості – створення музичних композицій з різних комбінацій звуків, голосів та музичних ефектів.
21. Google-шрифти Google.com/fonts  Тут ви знайдете безкоштовні цікаві шрифти для оформлення постерів, презентацій.
22.  Glogster http://www.glogster.com  Соціальна мережа, що дозволяє користувачам безкоштовно
створювати інтерактивні плакати
23. Moodle https://moodle.org. Система управління курсами(CMS), також відома як система
керування навчанням (LMS) чи віртуальне навчальне середовище (VLE). Це безкоштовний веб-додаток, що дає можливість вчителям створювати ефективні сайти для онлайн-навчання.
24.MyСoted http://www.mycoted.com/Main_Pag  Сайт, присвячений креативності, що містить короткий огляд великої кількості креативних методик, вправ, головоломок.
25. AnyMeeting http://www.anymeeting.com  Онлайн-сервіс для проведення вебінарів в режимі реального часу для різної аудиторії – від невеликих груп до 200 учасників.
26. Google Диск Це служба для збереження, створення, редагування та
публікації файлів та папок. Гугл диск дозволяє зберігати також музику, фотографії та відео.
27. Google Документах, Таблицях чи Презентаціях можна створювати, змінювати чи публікувати текстові документи, таблиці та презентації.
28. Trello https://trello.com/tour. Зручний сервіс для організації командної роботи
29. Evernote https://evernote.com/intl/ru/evernote. Cервіс може використовуватися як особистий блокнот вчителя -для запису нотаток (є зручнийпошук, щоб потім легкознаходити все, що вам потрібно).
30.VOXOPOP http://www.voxopop.com/signup. Сервіс для проведення колективних обговорень (темиуроку чи проекту).
31. TED Ed http://ed.ted.com/tour.  За допомогою цього сервісу будь-яке навчальне відео (з архіву TED Ed чи youtube) може стати інтерактивним інструментом для засвоєння знань.
32. Хмара тегів http://www.tagxedo.com
33. http://www.wordle.net/  Хмара тегів, вона ж хмара слів – візуальна подача ключових слів (наприклад, з іноземного тексту або важливих термінів), що виділяє ісортує слова за популярністю їхнього вживання (в тексті).

Комментарии